Son Dakika
23 Kasım 2014 Pazar

09 Ekim 2013 Çarşamba, 23:29
Kaan Bingül
Kaan Bingül kaan@eylulgazetesi.com

Nerede Çokluk, Orada Bokluk!

Nerede Çokluk, Orada Bokluk!

Atasözlerimize bayılıyorum.

Her biri yaşanılan tecrübeleri aktarıyor nesilden nesile.

Çünkü zaman ne kadar geçerse geçsin, teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin malzeme insan olunca yaşanılanlar değişmiyor.

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler öncesi Bandırma Belediye Başkanlığına talip olan aday adaylarının resmi olarak belli olduğu tek parti Cumhuriyet Halk Partisi(CHP).

Bir koltuğa talip olan yedi isim, Sedat Pekel, Dursun Mirza, Ozan Onur, Metin Ok, Selim Panç, Ahmet Göçmez ve Gültekin Mutlu’dan oluşuyor.

Aday adayı sayısının fazla olması demokrasinin bir gereği olarak takdirle karşılanabilir.

Ancak isimlerin belli olmasının ardından çıkan söylentiler ve aday adaylarının reklam amaçlı şehrin dört bir yanını saran bilboardlara verdikleri ilanlardaki söylemler insanın ister istemez aklına o meşhur atasözünü getiriyor.

“NEREDE ÇOKLUK ORADA BOKLUK”

Halk arasında, Belediye Başkanı Sedat Pekel’in son seçimlerde teşkilata son dönemi olduğu ve bir daha aday olmayacağı sözünü verdiği, aday adaylarından Gültekin Mutlu’nun Belediye Başkan Yardımcılarını görevlerinden istifa etmeye davet etmesi, anketlerde Metin Ok’un başı çektiği, Dursun Mirza’nın bilboardlardaki söylemlerinin kendi yöneticiliğini yaptığı Belediye’yi eleştirdiği algısının oluşması gibi konular kulaktan kulağa yayılıyor.

Ve Bandırma fısıltı gazetesinin son manşeti ise çok ilginç: “Belediye Başkanı Sedat Pekel, yardımcıları Ozan Onur ve Dursun Mirza’nın yetkilerini kısıtlamış”

İnsanların ağzı torba değil ki büzesin.

Şu andaki mevcut tabloda bu söylentilerin önüne geçilmesi zor gibi görünüyor.

Sebebi ise aday adaylarının birlikte bir görüntü vermemesi.

Hepsi kaçak dövüşüyor.

Atasözleri ders niteliği taşır.

Ya bir araya gelip “Birlikten kuvvet doğacak” ya da “Nerede çokluk orada bokluk” olacak.